Program XV Dnia Papieskiego

      

Plan obchodów XV Dnia Papieskiego

 

       Obchody XV Dnia Papieskiego rozpoczną się w niedzielę, 11 października o godzinie 10.30 odprawiona zostanie Msza Święta w kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Zaraz po niej spod pomnika Mikołaja Kopernika na wyruszy muzyczno-modlitewny przemarsz o nazwie „Pod Prąd”. Stypendyści, wraz z mieszkańcami miasta, chcą tym samym poprzez taniec i śpiew zachęcić do wspólnych obchodów XV Dnia Papieskiego. Przemarsz przejdzie przez Plac Piłsudzkiego i zakończy się na warszawskim Placu Zamkowym, gdzie chwilę po nim otwarte zostanie Miasteczko Rodzinne.
       Obok kolumny Zygmunta w godzinach 12.00-18.00 przewidziano pokazy chemiczne, kursy pierwszej pomocy, czytanie bajek przez gości miasteczka, m.in.. księdza Kardynała Kazimierza Nycza, a także zdjęcia rodzinne, zajęcia plastyczne oraz pełną tańca i śpiewu Wyspę Przygód.

       Głównym punktem obchodów XV Dnia Papieskiego będzie Koncert Galowy, który o godzinie 16.00 rozpocznie się na placu przed Kościołem Akademickim św. Anny w Warszawie. Wystąpią m.in. José Feliciano, siostry Steczkowskie, rodzina Karpiel-Bułecka z kapelą góralską oraz rodzina Cugowskich. Koncertowi towarzyszył będzie Apel Modlitewny w intencji polskich rodzin, prowadzony przez zespół muzyczny stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – „Tylko Ty”.

 

About Author: admin

Secured By miniOrange