Ogłoszenia duszpasterskie na  XVII  niedzielę zwykłą

30 lipca 2017 r.

 

 

Za nami połowa wakacji. W tym czasie nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.

 

Dzisiaj o godz. 1800 zapraszamy na nabożeństwo pokutnego różańca fatimskiego.

 

W poniedziałek o godz. 1800 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o i uzdrowienie na ciele i na duchu.

 

Pojutrze rozpoczynamy miesiąc sierpień: czas pielgrzymek, uroczystości maryjnych i narodowych rocznic. „Co roku właśnie w sierpniu prosimy wszystkich Polaków: podejmijcie dobrowolną abstynencję. Pokażcie, że potraficie odpoczywać i bawić się bez alkoholu" – apelują polscy biskupi.

 

We wtorek, 1 sierpnia przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 1700 zostaną uruchomione dzwony kościelne w hołdzie poległym i żyjącym Powstańcom oraz o godz. 18.00 Msza św. patriotyczna.

 

W środę, 2 sierpnia nawiedzając kościoły parafialne można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, czyli ku czci Matki Bożej Anielskiej, po spełnieniu zwykłych warunków.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o spowiedzi pierwszo piątkowej i zapraszamy na Msze wotywne o godz. 1800.

 

W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.

 

Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach na Jasną Górę oraz parafialnej pielgrzymce do Fatimy i Santiago de Compostela.

 

Usłyszeliśmy przypowieść o skarbie i perle. Uczyńmy nasze serca, ziemią, w której ten skarb jest przechowywany. Niech Bóg nam błogosławi w czasie tygodnia pracy lub wakacyjnego wypoczynku.