INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  –  9 września 2018 r.

DWUDZIESTA    TRZECIA    NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

1.  W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.30 ks. Adam zaprasza panie na zebranie Żywego Różańca: I i II Róży parafii św. Barbary.

2.  Po wakacyjnej przerwie powracamy do sprawowana Mszy św. z udziałem dzieci szkolnych i ich rodziców w każdą niedziele o godz. 11.30. W dzisiejszą niedzielę zostaną pobłogosławione przyniesione tornistry, zeszyty, książki i wszystkie przybory szkolne. Będziemy prosili Pana Boga o szczęśliwy nowy rok szkolny i katechetyczny.

3.  Natomiast spotkanie dzieci, które przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii św. oraz ich rodziców odbędzie się w przyszłą  niedzielę dnia 16 września na Mszy św. sprawowanej o godz. 11.30.

4.  Ks. Marcin zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie 13 września o godz. 17.30 do sali Roma.

5.  W czwartek   dnia 13 września we wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją eucharystyczną i pokutnym różańcem w intencji o "pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie". Nabożeństwo to jest odprawiane tylko jeden raz w miesiącu.  Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

6.  W piątek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 18.00, zostanie odprawiona główna Msza św. z ucałowaniem relikwii Krzyża św. W przewodniku wydrukowanym z okazji 150-lecia naszej parafii znajduje się zdjęcie relikwiarza i certyfikat autentyczności wydany przez arcybiskupa Paryża kardynała Gilberta (czyt. żilberta) w 1872 r. Natomiast w sobotę 15.IX. będziemy obchodzili wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej.

7.  Ministranci w dniu dzisiejszym będą zbierać po każdej Mszy św. ofiary na seminarium duchowne, czyli na wykształcenie i utrzymanie kleryków. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

8.  Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz  wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce   w nadchodzącym tygodniu.