INFORMACJE    DUSZPASTERSKIE  – 9 paździer.2016 r.

DWUDZIESTA    ÓSMA    NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVI  Dzień Papieski. Składamy serdeczne Bóg zapłać dzisiejszym Dobrodziejom za wszystkie ofiary złożone do puszek, które stanowić będą fundusz stypendialny dla zdolnej, a niezamożnej młodzieży oraz będzie to znak solidarności z Dziełem Nowego Tysiąclecia, które założył nasz Największy z rodu Polaków – Umiłowany Papież, święty  Jan Paweł II w roku 2000 – Roku Jubileuszowym. Także w dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 11.30. Później katecheza dla dzieci i rodziców. Dzieci otrzymają dzisiaj różańce pierwszokomunijne. Zapraszamy dzieci szkolne na nabożeństwa różańcowe.
  2. W czwartek z okazji 13 dnia miesiąca  o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańca fatimskiego,  odprawiane tylko jeden raz w miesiącu, zakończone procesją z Najświętszym sakramentem oraz statuą M.B. Fatimskiej i ze świecami – podobnie jak słynne procesje w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.
  3. W piątek 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za wszystkich naszych wychowawców, nauczycieli i katechetów wszystkich poziomów, dziękując Panu Bogu za to, że postawił ich na naszej drodze życia, abyśmy wzrastali duchowo i intelektualnie.
  4. Jeszcze trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Krakowa-Łagiewnik i Wadowic. Pielgrzymka odbędzie się 15-16 października br. (sobota i niedziela). Koszt pielgrzymki 220 zł. od osoby. W tej cenie oferujemy przejazd autokarem, nocleg, śniadanie i obiadokolację, bilety wstępu. Prosimy o potwierdzenie rezerwacji u ks. Marka w zakrystii lub w kancelarii parafialnej podczas dyżuru w środę i czwartek. Program znajduje się także na tablicy ogłoszeń.
  5. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego     oraz  wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego  błogosławieństwa w pracy i w nauce   w nadchodzącym tygodniu.