INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE  – 8 kwietnia  2018 r.

DRUGA    NIEDZIELA    WIELKANOCY    czyli

ŚWIĘTO    MIŁOSIERDZIA    BOŻEGO

 

1.  Dzisiaj w Święto Miłosierdzia Bożego w naszej parafialnej świątyni w Godzinę Łaski o godz. 15.00 zostanie odprawiona: Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencji dziękczynnej za Największego z Rodu Polaków, Ojca św. świętego Jana Pawła Drugiego, który ustanowił to święto na całym świecie, a w tym roku obchodzimy Jego 13 rocznicę przejścia do Domu Ojca, a dokładnie 13 rocznicę pogrzebu.  Serdecznie zapraszamy do zamawiania intencji na tę Mszę św. – sprawowaną tylko jeden raz w roku oraz do osobistego udziału.

2.  Do "rozniecania iskry Bożej łaski" i "przekazywania światu ognia miłosierdzia" wezwał nas św. Jan Paweł II podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sierpniu 2002 r. Było to bezpośrednie nawiązanie do słów, które skierował Pan Jezus do św. siostry Faustyny Kowalskiej: "[Z Polski] wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje". "W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! (…) Bądźcie świadkami miłosierdzia!" W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory pali się nieustannie przed obrazem Jezusa Miłosiernego w łagiewnickiej świątyni.

3.  W tym tygodniu obchodzimy: W poniedziałek 9 kwietnia liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 

4.  Ks. Marcin zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, na spotkanie  formacyjne, w czwartek 12 kwietnia o godz.17:00

5.  Zapraszamy dzieci przygotowujące  się do I Komunii  Św. oraz ich rodziców, na spotkanie formacyjne, za  tydzień 15 IV,  na Mszę Św. o godzinie 11:30.

6.  Organizujemy pielgrzymkę autokarową dla dzieci, które uczęszczały na nabożeństwa „ Drogi Krzyżowej”, w dniu 21 kwietnia 2018. Trasa wyjazdu: Niepokalanów, Szymanów, Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach.  Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii  lub u ks. Marcina.

7.  Parafia przyjmie do pracy przy kościele sprawnego emeryta lub rencistę. Zdecydowanych prosimy o kontakt z księżmi. 

8.  Życzymy wszystkim obecnym głębokiego przeżywania Święta Miłosierdzia Bożego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym  tygodniu.