INFORMACJE    DUSZPASTERSKIE  – 7 sierpnia 2016r.

D Z I E W I Ę T N A S T A     NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

 

  1. W dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 18.00  zapraszamy na nabożeństwo Adoracyjne Najświętszego sakramentu z procesją eucharystyczną.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie św. Dominika, Kapłana;   we wtorek 9.VIII. święto św. Teresy Benedykty od Krzyża ( Edyty Stein) Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy ;  w środę 10.VIII. święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika;   w czwartek 11.VIII.  wspomnienie św. Klary, Dziewicy;  w sobotę 13.VIII. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskiego różańca pokutnego z procesją z Najświętszym Sakramentem, statuą Matki Bożej i ze świecami tak jak w Fatimie.
  3. Wczoraj, w dniu 6 sierpnia,  tradycyjnie w święto Przemienienia Pańskiego  po Mszy św. sprawowanej o brzasku dnia przez kard. Kazimierza Nycza Metropolity Warszawskiego przed paulińskim kościołem Świętego Ducha, ze stolicy wyruszyła , 305  Warszawska Pielgrzymka Piesza do Tronu Królowej Korony Polskiej na Jasną Górę. Jak wiemy pierwsza pielgrzymka z Warszawy na Jasną Górę wyruszyła jako wotum wdzięczności za uratowanie życia w czasie epidemii dżumy w roku 1711 i trwa nieprzerwanie przez czasy zaborów i wojen aż  do dzisiaj. Pielgrzymów wspieramy modlitwą każdego dnia, aż dojdą do celu.
  4. Pamiętajmy o prośbie Episkopatu Polski, że miesiąc sierpień w historii przepojony krwią naszych rodaków i potem pielgrzymim jest miesiącem abstynencji i trzeźwości narodu polskiego, który tak bardzo umiłował Matkę Najświętszą. Apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień 2016 – miesiąc abstynencji brzmi.: "Kochająca matka zawsze trzeźwa"
  5. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej  pomyślności  w pracy i na wakacjach oraz wytrwania na szlaku pielgrzymkowym.