INFORMACJE    DUSZPASTERSKIE  – 7 paździer.2018 r.

DWUDZIESTA    SIÓDMA    NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

 

1.  Od poniedziałku rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej około godz. 18.40, a w niedziele i święta o godz. 18.00. Informujemy, że za odmówienie jednej części różańca czyli 5 tajemnic, w kościele, a także w rodzinie  można uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

2.  Dzisiaj w święto Matki Bożej Różańcowej na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone i rozdane dzieciom przystępującym w tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii św. różańce Najświętszej Maryi Panny. Módlmy się, żeby dzieci przez całe życie bardzo ceniły sobie tę modlitwę i w zagrożeniach, słowami różańca uciekały się pod obronę Matki Najświętszej. Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o godz. 18.00,zapraszamy.

3.  W sobotę 13 października o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo pokutnego różańca fatimskiego, które jest odprawiane tylko jeden raz w miesiącu, zakończone procesją z Najświętszym sakramentem oraz statuą Matki Bożej Fatimskiej.

4.  W   przyszłą   niedzielę 14 października  obchodzimy  XVIII   Dzień  Papieski,  pod   hasłem " Promieniowanie Ojcostwa". Wszystkie ofiary złożone do puszek, które stanowić będą fundusz stypendialny dla zdolnej, a niezamożnej młodzieży oraz będzie to znak solidarności z Dziełem Nowego Tysiąclecia, które założył nasz Największy z rodu Polaków – Umiłowany Papież, święty  Jan Paweł II w roku 2000 – Roku Jubileuszowym.

5.  Także w przyszłą niedzielę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętamy i modlimy się za wszystkich naszych wychowawców, nauczycieli i katechetów wszystkich poziomów, dziękując Panu Bogu za to, że postawił Ich na drodze naszego życia, abyśmy wzrastali duchowo i intelektualnie.

6.  Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego     oraz  wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego  błogosławieństwa w pracy i w nauce   w nadchodzącym tygodniu.