INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  – 7 maja 2017r.

CZWARTA    NIEDZIELA    WIELKANOCY

 

 

  1. W Niedzielę Dobrego Pasterza, czyli od dzisiaj – 7 maja br., rozpoczynamy Tydzień Modlitw o dobre i liczne powołania  kapłańskie i zakonne.
  2. W przyszłą niedzielę 14 maja podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 11:30 grupa dzieci z kl. 3 szkoły podstawowej przystąpi do I Komunii św. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godz. 9:00. W “Białym tygodniu” dzieci biorą udział w Eucharystii o godz. 18:00 oraz nabożeństwie majowym. Rozdanie pamiątkowych obrazków pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę. Módlmy się za dzieci pierwszokomunijne, aby przez całe życie pozostały w łączności z Panem Jezusem i nie straciły wiary, a ich życie było ciągłym jej pomnażaniem.
  3. W każdy wtorek na 15 min. przed wieczorną Mszą św. jest odprawiane nabożeństwo  do św. Antoniego Padewskiego. W środę zapraszamy na nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy, natomiast w czwartek w naszym kościele, na kwadrans przed Mszą św. wieczorną jest odprawiane nabożeństwo do świętego Jana Pawła II-go z oddaniem czci relikwiom przez ucałowanie. Intencje na te Msze św. wotywne składamy do puszek znajdujących się przy ołtarzach.
  4. Matka Boża podczas objawień w Fatimie prosiła o odmawianie różańca i czynienie pokuty jako ratunek dla świata. W 100 rocznicę objawień fatimskich postanawiamy od soboty dnia 13 maja do końca października ( w czasie objawień M.B.) w dni powszednie na wieczornej Mszy św. odmawiać dziesiątek różańca, czyli jedną tajemnicę, a w niedzielę i święta jedną część różańca św. Prosimy o gorliwe włączenie się w tę modlitwę i przesłanie Matki Najświętszej.
  5. „IDŹ I KOCHAJ” – to hasło XXI Spotkania Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w dniu 3 czerwca, w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Tradycyjnie nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na Lednicę. Informacje i zapisy na naszym parafialnym Facebook’u www.facebook.com/swBarbary. Gorąco zapraszamy!
  6. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.