INFORMACJE    DUSZPASTERSKIE  – 6 sierpnia 2017r.

D Z I E W I Ę T N A S T A     NIEDZIELA     ZWYKŁA

ŚWIĘTO    P R Z E M I E N I E N I A    PAŃSKIEGO

 

 

  1. W dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 18.00  zapraszamy na nabożeństwo Adoracyjne Najświętszego sakramentu i Różaniec Fatimski z procesją eucharystyczną.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek 8.VIII.  wspomnienie św. Dominika, Kapłana;   w środę  9.VIII. święto św. Teresy Benedykty od Krzyża ( Edyty Stein) Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy ;  w czwartek 10.VIII. święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika;   w piątek 11.VIII.  wspomnienie św. Klary, Dziewicy.
  3. Dzisiaj, w dniu 6 sierpnia,  tradycyjnie w święto Przemienienia Pańskiego  po Mszy św. sprawowanej o brzasku dnia przez kard. Kazimierza Nycza Metropolity Warszawskiego przed paulińskim kościołem Świętego Ducha, ze stolicy wyruszyła , 306  Warszawska Pielgrzymka Piesza do Tronu Królowej Korony Polskiej na Jasną Górę. Jak wiemy pierwsza pielgrzymka z Warszawy na Jasną Górę wyruszyła jako wotum wdzięczności za uratowanie życia w czasie epidemii dżumy w roku 1711 i trwa nieprzerwanie przez czasy zaborów i wojen aż  do dzisiaj. Pielgrzymów wspieramy modlitwą każdego dnia na Mszy św. wieczornej, aż dojdą do celu.
  4. Pamiętajmy o prośbie Episkopatu Polski, że miesiąc sierpień w historii przepojony krwią naszych rodaków i potem pielgrzymim jest miesiącem abstynencji i trzeźwości narodu polskiego, który tak bardzo umiłował Matkę Najświętszą.
  5. W 73 rocznicę Powstania Warszawskiego, które trwało 63 dni. Pamiętajmy w modlitwach o ogromnej ofierze złożonej na ołtarzu Ojczyzny przez walczących Powstańców, szczególnie na codziennych Mszach św. wieczornych.
  6. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej  pomyślności  w pracy i na wakacjach oraz wytrwania na szlaku pielgrzymim.