INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  – 6 maja 2018 r.

SZÓSTA    NIEDZIELA    WIELKANOCY

 

1.    W przyszłą niedzielę w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dnia 13 maja podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 11:30 grupa dzieci z kl. 3 szkoły podstawowej przystąpi do I Komunii św. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godz. 9:00. W “Białym Tygodniu” dzieci biorą udział w Eucharystii o godz. 18:00 oraz nabożeństwie majowym. Rozdanie pamiątkowych obrazków pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę. Módlmy się za dzieci pierwszokomunijne, aby przez całe życie pozostały w łączności z Panem Jezusem i nie straciły wiary, a ich życie było nieustannym jej pomnażaniem, a Kochani Rodzice, niech im w tym pomagają.

2.    W najbliższy wtorek 8 maja obchodzimy Uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. Ponieważ jest to dzień pracy Msze św. Będą sprawowane o godz: 6.30; 7.30 i 8.00 oraz o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia i główna Msza św. O godz. 18.00.

3.    W każdy wtorek na 15 min. przed wieczorną Mszą św. jest odprawiane nabożeństwo  do św. Antoniego Padewskiego. W środę o 17.45 zapraszamy na nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy, natomiast w czwartek w naszym kościele, na kwadrans przed Mszą św. wieczorną jest odprawiane nabożeństwo do świętego Jana Pawła II-go z oddaniem czci relikwiom przez ucałowanie. Intencje na te Msze św. wotywne składamy do puszek znajdujących się przy ołtarzach.

4.  Ks. Marcin zaprasza lektorów ministrantów i kandydatów na zbiórkę, w piątek 11 maja na Mszy św. godzinie 18:00.

5.    Matka Boża podczas objawień w Fatimie prosiła o odmawianie różańca i czynienie pokuty jako ratunek dla świata. W 101 rocznicę objawień fatimskich zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej w przyszłą niedzielę 13 maja o godz. 18.00 na uroczyste nabożeństwo fatimskie z pokutnym różańcem i procesją z Najświętszym sakramentem, Figurą Matki Bożej i ze świecami.

6.    Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.