INFORMACJE     DUSZPASTERSKIE   6. XI.  2016 r.

TRZYDZIESTA  DRUGA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 

  1. W piątek 11 listopada  obchodzimy wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa, jest to także 98 rocznica odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów i niewoli. O godz. 12.00 w samo południe, będzie odprawiona uroczysta Msza św. Patriotyczna w intencji Ojczyzny i poległych za wolną Polskę. Po Mszy św. uczestnicy udadzą się na Marsz Niepodległości. Na ten uroczysty dzień Święta Narodowego, prosimy wszystkich gospodarzy domów o wywieszenie  biało-czerwonych flag narodowych – „żeby Polska była Polską”.  W tym dniu Konferencja Episkopatu Polski zwolniła wszystkich polaków z obowiązku postu.
  2. Katecheza dla starszej grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę 9 listopada br. o godz. 18.30 w sali parafialnej Roma. Bierzmowanie odbędzie się w dniu 150 rocznicy naszej parafii w niedzielę 4 grudnia, którego udzieli Jego Eminencja Ksiądz Kardynał  Kazimierz Nycz.
  3. W przyszłą niedzielę dnia 13 listopada o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na fatimski różaniec zakończony procesją eucharystyczną z Najświętszym Sakramentem i figurą M.B. Fatimskiej i ze świecami. Od dnia 13 maja 2009 roku trwa Wielka Nowenna Fatimska, inaugurująca przygotowania do 100 rocznicy objawień w Fatimie, które przypadną w 2017 r. czyli za rok.
  4. Wypominki roczne za naszych Drogich Zmarłych przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej. Pierwsza z dwunastu  Mszy św. wypominkowych rocznych zostanie odprawiona  w poniedziałek 21 listopada o godz. 18.00. Czytanie imion i nazwisk naszych zmarłych przeplatanych modlitwą różańcową  rozpocznie się od godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  5. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania  Dnia        Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.