INFORMACJE    DUSZPASTERSKIE  – 5 sierpnia 2018r.

O S I E M N A S T A     N I E D Z I E L A     Z W Y K Ł A

 

 

1.  W dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 18.00  zapraszamy na nabożeństwo Adoracyjne Najświętszego sakramentu z procesją eucharystyczną.

2.  W tym tygodniu obchodzimy:  w poniedziałek 6.VIII. Święto Przemienienia Pańskiego;  w środę 8.VIII.  wspomnienie św. Dominika, Kapłana;   w czwartek  9.VIII. święto św. Teresy Benedykty od Krzyża ( Edyty Stein) Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy ;  w piątek 10.VIII. święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika;   w sobotę 11.VIII.  wspomnienie św. Klary, Dziewicy.

3.  Jutro, w dniu 6 sierpnia,  tradycyjnie w święto Przemienienia Pańskiego  po Mszy św. sprawowanej o brzasku dnia przez kard. Kazimierza Nycza Metropolitę Warszawskiego, przed paulińskim kościołem Świętego Ducha, ze stolicy wyruszy , 307  Warszawska Pielgrzymka Piesza – do Tronu Królowej Korony Polskiej na Jasną Górę. Jak wiemy pierwsza pielgrzymka z Warszawy na Jasną Górę wyruszyła jako wotum wdzięczności za uratowanie życia w czasie epidemii dżumy w roku 1711 i trwa nieprzerwanie przez czasy zaborów i wojen światowych aż  do dzisiaj. Pielgrzymów wspieramy modlitwą każdego dnia na Mszy św. wieczornej, aż dojdą do celu.

4.  Pamiętajmy o prośbie Episkopatu Polski, że miesiąc sierpień w historii przepojony krwią naszych rodaków i potem pielgrzymim jest miesiącem abstynencji i trzeźwości narodu polskiego, który tak bardzo umiłował Matkę Najświętszą.

5.  W minioną 74 rocznicę Powstania Warszawskiego, które trwało 63 dni. Pamiętajmy w modlitwach o ogromnej ofierze złożonej na ołtarzu Ojczyzny przez walczących Powstańców, szczególnie na codziennych Mszach św. wieczornych.

6.  Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej  pomyślności i błogosławieństwa Bożego w pracy i na wakacjach oraz wytrwania na szlaku pielgrzymim.