INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 5 marca 2017 r.

PIERWSZA    NIEDZIELA    WIELKIEGO    POSTU

 

 

  1. Od Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będą one trwały do środy włącznie. Plan Rekolekcji jest wywieszony przed każdym wejściem do świątyni. Wygłosi je do nas Ks. Damian Płatek z zakonu Sercanów. Zaprośmy wszystkich członków naszej rodziny do udziału w tych ćwiczeniach duchowych i postanówmy, aby nasz udział zakończył się przystąpieniem do sakramentu spowiedzi i komunii św. a co za tym idzie przemiany naszego życia. Polecamy ks. Rekolekcjonistę modlitwie naszych parafian. Jest możliwość zamówienia w czasie tych rekolekcji intencji Mszy św.  / odczytać plan rekolekcji /
  2. Zapraszamy dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00 na Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, misyjną nauką pasyjną oraz procesją Eucharystyczną. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkie zespoły parafialne: dziecięce, młodzieżowe i dorosłych a przede wszystkim małżonków. Za  udział w  nabożeństwie Gorzkich  Żali można  uzyskać odpust zupełny.
  3. W każdy piątek Wielkiego Postu są odprawiane dwie Drogi Krzyżowe: pierwsza z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 17.00 i druga, dla później wracających  z  pracy  po Mszy św. wieczornej ok.  godz. 18.40. Starajmy się zawsze, żeby nabożeństwo Drogi Krzyżowej łączyć z obecnością na Mszy św., która jest źródłem i szczytem naszego chrześcijańskiego życia religijnego.
  4. Tradycyjnie przy ołtarzu M.B.N. Pomocy znajduje się kosz na wiktuały, które będą włączone w przygotowywanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących. Ofiary pieniężne,  które wierni woleliby przekazać na ten cel prosimy składać do księży. Bóg zapłać za włączenie się w tę akcję wielkanocną,  miłosierdzia dla bliźniego.
  5. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz owocnego udziału w rekolekcjach  świętych, wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce a także wytrwania w wielkopostnych postanowieniach w nadchodzącym tygodniu.