INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 4 marca 2018 r.

TRZECIA    NIEDZIELA    WIELKIEGO    POSTU

 

 

1.  Dzisiaj przypada dzień imienin naszego Metropolity Warszawskiego Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Dziękując Panu Bogu za 11 lat pasterzowania w Warszawie polecamy w modlitwach osobę Dostojnego Solenizanta wszystkim Patronom Warszawy, a szczególnie Matce Bożej Łaskawej.

2.  Zapraszamy we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 na Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, nauką pasyjną i procesją Eucharystyczną. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkie zespoły parafialne: dziecięce, młodzieżowe i dorosłych.

3.  Ks. Marcin zaprasza  na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 7 marca o godzinie 19:00 w kancelarii parafialnej.

4.  W każdy piątek Wielkiego Postu są odprawiane dwie Drogi Krzyżowe: pierwsza z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 17.00 i druga, dla później wracających  z  pracy  po Mszy św. wieczornej ok.  godz. 18.40. Starajmy się zawsze, żeby nabożeństwo Drogi Krzyżowej łączyć z obecnością na Mszy św., która jest źródłem i szczytem naszego życia religijnego.

5.  Ks. Marcin zaprasza lektorów, ministrantów i kandydatów na zbiórkę, w piątek 9 marca o godzinie 17:30 w zakrystii.

6.  Tradycyjnie przy ołtarzu M.B.N. Pomocy znajduje się kosz na wiktuały, które będą włączone w przygotowywane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Natomiast  ofiary pieniężne,  które wolelibyśmy przekazać na ten cel, prosimy składać do księży. Bóg zapłać za włączenie się w tę akcję wielkanocną,  miłosierdzia dla bliźniego.

7.  Od lat wszelkie dekoracje świąteczne w naszej świątyni są piękne, dzięki temu, że tak wielu włącza się fundatorów i uczestników – są piękne w wyrazie artystycznym i świadczą o naszej wielkiej trosce o sprawy sacrum. W tym roku, kiedy obchodzimy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości pragniemy aby dekoracje z okazji Wielkanocy także były świadectwem naszej staranności o przyozdobienie kościoła na te wielkie święta. Tradycyjnie ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa prosimy kierować do księży lub do puszek. Bóg zapłać za każdą złotówkę złożoną na ten wzniosły cel.

8.  Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce a także wytrwania w wielkopostnych postanowieniach w nadchodzącym tygodniu.