INFORMACJE     DUSZPASTERSKIE   4. XI.  2018 r.

TRZYDZIESTA  PIERWSZA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 

1.  Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo eucharystyczne z procesją zostanie odprawione o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy modlitewne.

2.  Wypominki roczne za naszych Drogich Zmarłych przyjmowane są jeszcze w zakrystii i kancelarii parafialnej. Pierwsza z dwunastu  Msza św. wypominkowa roczna zostanie odprawiona  w poniedziałek 19 listopada o godz. 18.00. Czytanie imion i nazwisk naszych zmarłych przeplatanych modlitwą różańcową  rozpocznie się od godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

3.  W przyszłą niedzielę 11 listopada będziemy obchodzili 100 rocznicę odzyskania niepodległości, po 123 latach niewoli i rozbiorów. Centralna Msza św. dla Warszawy zostanie odprawiona o godzinie 9.00 w Świątyni Opatrzności Bożej. Dziękczynnej, uroczystej Eucharystii, przewodniczył będzie metropolita warszawski Jego Eminencja Kazimierz kardynał Nycz. Wezmą w niej udział przedstawiciele najwyższych władz naszej Ojczyzny z Prezydentem Rzeczypospolitej Andrzejem Dudą, Prezesem Rady Ministrów oraz Marszałkami Sejmu i Senatu na czele.  W naszej świątyni będziemy dziękować i modlić się w intencji Ojczyzny na każdej Mszy św. Na ten uroczysty dzień Święta Narodowego, prosimy wszystkich gospodarzy domów i parafian o wywieszenie biało-czerwonych flag narodowych, „żeby Polska była Polską”.

4.  Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania  dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.