INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE – 4 grudnia 2016 r.

D R U G  A      N I E D Z I E L A       A D W E N T U

 

  1. Przez cały adwent Msza św. Roraty odprawiana jest codziennie o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy na tę przepiękną tradycyjną Mszę św. do Matki Bożej. W Adwencie zapraszamy bardzo gorąco do wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w dni powszednie na półgodziny przed Mszą Św. Roratnią, a wiec o godz. 6.00. Dzisiaj z racji I-szej niedz. miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory.
  2. We czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, święto patronalne młodzieży żeńskiej. O godz. 18.00 będzie odprawiona główna Msza św. Solenizantom składamy serd. życzenia i zapraszamy do kościoła na Mszę św.  
  3. U Pań pod chórem możemy nabyć tradycyjne świece wigilijne, które są pomocą dla potrzebujących bardziej jak my i włączeniem się wszystkich ludzi dobrej woli w ogromne Dzieło Miłosierdzia CARITAS – POLSKA. Możemy także zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne i karty świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na paczki dla najuboższych z naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim za dobre serce. Jest także do nabycia książeczka o naszej parafii specjalnie wydana z racji Jubileuszu. W czasie adwentu przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wystawiony kosz na różnego rodzaju wiktuały, które chcemy ofiarować potrzebującym jako nasz dar dla Dzieciątka, natomiast osobiste ofiary pieniężne, które pragniemy przeznaczyć na ten cel składamy tylko do księży.
  4. W dzisiejszą niedzielę, jak wszyscy wiemy świętujemy uroczystość św. Barbary , a także 150 rocznicę istnienia naszej parafii – o godz. 19.00 zostanie odprawiona odpustowa i dziękczynna Msza św., w czasie której 25 kandydatów przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Przed przybyciem Księdza Kardynała Metropolity Warszawskiego Kazimierza Nycza rozpocznie się o godz. 18.15 wielki koncert zatytułowany: " Jak łania pragnie wody ze strumienia, tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże". Psalm 42,  według Felixa Mendelssohna w wykonaniu: Chóru Cantores Sanctae Barbarae i "Orkiestra Symfonia Nova", dyrygował będzie Artur Backiel. Wstęp Wolny, serdecznie zapraszamy.
  5. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego  przeżywania  Dnia        Odpustu parafialnego oraz uroczystości dziękczynnych w 150 lecie parafii oraz obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.