INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  – 4 czerwca  2017 r.

UROCZYSTOŚĆ    ZESŁANIA    DUCHA    ŚWIĘTEGO

 

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę, w pięćdziesiąty dzień po zmartwychwstaniu Pana Jezusa ochodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św. oraz przypada także dzisiaj jubileuszowe X Święto  Dziękczynienia.  Będziemy je obchodzili pod hasłem Dziękujemy za chleb. W tym dniu w sposób szczególny wyrażamy nasze dziękczynienie Panu Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w tę posługę dla potrzebujących bliźnich.
  2. Dzisiaj w niedzielę miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu,  nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa oraz różaniec fatimski będą odprawione o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę modlitwę.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 5 czerwca – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W czwartek 8 czerwca – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek 9 czerwca – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Zapraszamy na te świąteczne Msze św.
  4. Tradycyjnie w Dniu Dziękczynienia składamy po każdej Mszy św. ministrantom i wolontariuszom – ofiary do puszek na dokończenie budowy i upiększenie Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie w Warszawie. Zawsze byliśmy ofiarni na ten cel, dlatego w imieniu  J.Em.Ks. Kardynała Kazimierza Nycza składamy  serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten zbożny cel.
  5. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Uroczystości Zesłania Ducha św. oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.