INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 30 października 2016 r.

INFORMACJE     DUSZPASTERSKIE   30  .X.  2016 r.

TRZYDZIESTA  PIERWSZA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

  1. Jutro 31 października w ostatni poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo w intencjach o uzdrowienie na ciele i na duszy a także w intencjach o uzdrowienia relacji w rodzinach, połączone z ostatnim nabożeństwem różańcowym. Serdecznie na to niezwykłe nabożeństwo odprawiane raz w miesiącu zapraszamy.
  2. We wtorek dnia 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę tj.: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 13.00. Natomiast nabożeństwo żałobne i procesja za zmarłych z czytaniem wypominek jednorazowych będzie o godz. 18.00. Bezpośrednio po nabożeństwie  ostatnia Msza św. o godz. 19.00. W dniach od 1 do 8.XI. włącznie, można zyskać codziennie odpust zupełny, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby w myśli) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za osoby zmarłe. Pod chórem księża zapisują na wypominki roczne i jednorazowe.
  3. W środę w dniu  2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień  Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30; 7.30 i o godz. 8.00 oraz po południu o godz. 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia;   o godz. 17.00 będzie odprawione  nabożeństwo żałobne z procesją za zmarłych z  czyt.  wypominek  jednorazowych oraz Msza św. o godz. 18.00. 
  4. Wypominki roczne za naszych Drogich Zmarłych przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej. Pierwsza Msza św. wypominkowa zostanie odprawiona w poniedziałek 21 listopada od godz. 17.30. /Przypominamy, że Msza św. wypominkowa jest odprawiana w pierwszy poniedziałek po 15 dniu miesiąca. Od godz. 17.30 jest odmawiany różaniec z czyt. wszystkich nazwisk i imion zmarłych/.
  5. Od dnia 23 października 2011 r., w którym został poświęcony przez Jego Eminencję Księdza Kardynała Nycza nowy ołtarz w naszej świątyni dedykowany Największemu z Rodu Polaków Ojcu św. Janowi Pawłowi II, zapraszamy wiernych w każdy czwartek -  na kwadrans przed wieczorną Mszą św., na litanię i modlitwy wraz z ucałowaniem relikwii świętego Papieża Polaka.
  6. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania  Dnia        Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.

 

About Author: X.Maciej

Secured By miniOrange