INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE, 30 KWIETNIA 2017 r.

TRZECIA   NIEDZIELA   WIELKANOCY

 

  1. Od jutra z dniem 1-go maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będą odprawiane codziennie przez cały miesiąc. W dni powszednie nabożeństwa majowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej natomiast w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.
  2. W środę 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Rocznica Konstytucji 3 maja z 1791 roku, święto narodowe. Porządek Mszy św. niedzielny, nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Nowenna do M.B.N. Pomocy będzie odprawiona podczas nabożeństwa majowego, serdecznie zapraszamy.
  3. W czwartek 4 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana, Męczennika patrona strażaków, natomiast w sobotę 6 maja obchodzimy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, serdecznie zapraszamy na główne Msze św. odprawiane o godz. 18.00. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca, zapraszamy do spowiedzi i udziału we Mszach św. wotywnych.
  4. Nasza parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Fatimy
    i Santiago de Compostela w roku 100-tej rocznicy objawień
    Matki Bożej i kanonizacji dzieci fatimskich Hiacynty i Franciszka, w terminie 17.09 – 24.09.2017 r. Objawienia Matki Bożej i przekazane orędzie odmieniło oblicze nie tylko Portugalii, ale także ludzi na całym świecie. Chcemy za to Matce Bożej podziękować w miejscu objawień. W ramach nawiedzenia maryjnej ziemi odwiedzimy również Lizbonę, gdzie urodził się św. Antoni Padewski oraz wiele osobliwych miejsc w pięknej Portugalii takich jak Nazare, Porto, Coimbrę. Informacje i zapisy u ks. Adama Jaczewskiego. Plan pielgrzymki znajduje się na stronie parafialnej.
  5. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.