INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE – 3 .XII. 2017 r.

P I E R W S Z A      N I E D Z I E L A       A D W E N T U

 

1.  Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w całym Kościele Powszechnym Okres Adwentu. Ten czas ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Msza św. "Roraty" od jutra będzie odprawiana codziennie o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy na tę przepiękną tradycyjną Mszę św. do Matki Bożej wszystkie grupy parafialne. W dniu dzisiejszym trwa drugi dzień adoracji Najświętszego sakramentu przed odpustem św. Barbary – zapraszamy na modlitwę.

2.  Jutro 4 grudnia jak było już informowane, przypada Uroczystość św. Barbary Dziewicy i Męczennicy – Patronki naszej parafii – czyli, uroczysty dzień Odpustu Parafialnego. Do udziału w tej wielkiej parafialnej uroczystości zapraszamy wszystkie zespoły parafialne oraz wszystkich parafian i gości a także sympatyków św. Barbary.

3.  Dzisiaj w pierwszą niedzielę Adwentu, na każdej Mszy św. rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Wygłosi je dla nas w tym roku Ks. pułk. Piotr Kowalczyk. Prosimy wszystkich parafian o zarezerwowanie wolnego czasu i skorzystanie z tych adwentowych ćwiczeń rekolekcyjnych.

4.  Ks. Marcin zaprasza: lektorów, ministrantów i kandydatów na zbiórkę, w piątek 8 grudnia na Mszy św. godzinie 18:00.

5.  Ks. Marcin zaprasza  na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 6 grudnia o godzinie 19:00 w kancelarii parafialnej.

6.  Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii  Św. oraz ich rodziców, na spotkanie formacyjne, za  tydzień 10 XII  na Mszy Św. o godzinie 11:30.

7.  Dzisiaj ministranci będą zbierać ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na wykształcenie i utrzymanie kleryków naszego seminarium.

8.  U pań pod chórem możemy się zaopatrzyć w opłatki wigilijne i świece Caritas na stół świąteczny.

9.  Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego owocnych rekolekcji i świętowania odpustu parafialnego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.