INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  – 3 czerwca  2018 r.

J E D E N A S T A    N I E D Z I E L A    Z W Y K Ł A

 

 

1.  Dzisiaj obchodzimy XI Święto Dziękczynienia: Uroczysta Msza św. w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będzie z udziałem Episkopatu Polski o godz. 12.00, której będzie przewodniczył abp Wojciech Polak – prymas Polski. Prezydent RP Andrzej Duda wraz z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim zapalą świecę Piusową – czyli świecę niepodległości. Do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną uroczyście wprowadzone relikwie św. Faustyny Kowalskiej, zostanie także wypowiedziany Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej.

2.  Do czwartku włącznie trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na Msze św. wieczorne, nabożeństwo czerwcowe i procesję Eucharystyczną. Ostatni dzień oktawy Bożego Ciała przypada w pierwszy czwartek miesiąca. Szczególnie zapraszamy ministrantów, bielanki i dzieci w strojach komunijnych, Żywy Różaniec, Konfraternię Fatimską i członków Akcji Katolickiej.

3.  Przypominamy o nabożeństwach sprawowanych w naszej parafii a są to: we wtorki od godz. 17.45 nabożeństwo do św. Antoniego Padewskiego; w środy, od godz. 17.45 jest odprawiane nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; natomiast w czwartki od godz. 17.45 nabożeństwo do św. Ojca św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii. Niezależnie od tych nabożeństw przez cały czerwiec trwa nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy do udziału w powyższych nabożeństwach.

4.  W piątek 8 czerwca przypada doroczna Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na główną Mszę św. z kazaniem sprawowaną o godz. 18.00. W sobotę 9 czerwca obchodzimy święto  Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.

5.  Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.