INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  – 29 maja  2016r.

D Z I E W I Ą T A    N I E D Z I E L A    Z W Y K Ł A

 

 

  1. Do czwartku włącznie trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na Msze św. wieczorne, nabożeństwo majowe lub czerwcowe i procesję Eucharystyczną. Szczególnie zapraszamy ministrantów, bielanki i dzieci w strojach komunijnych.
  2. Przypominamy o nabożeństwach sprawowanych w naszej parafii a są to: we wtorki od godz. 17.45 nabożeństwo do św. Antoniego Padewskiego; w środy, od godz. 17.45 jest odprawiane nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; natomiast w czwartki od godz. 17.45 nabożeństwo do św. Ojca św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii. Serdecznie zapraszamy do udziału w powyższych nabożeństwach.
  3. W następną niedzielę dnia 5 czerwca przypada  po raz IX Święto Dziękczynienia pod hasłem  "Chrzest Darem Miłosierdzia".  Dzień ten będzie okazją do wyrażenia dziękczynienia Panu Bogu za 1050 rocznicę Chrztu Polski, owoce Jubileuszu Miłosierdzia oraz za św. Maksymiliana Marię Kolbego – wielkiego świadka miłosierdzia.
  4. Do rozpoczęcia “Dni Młodzieży  w Diecezjach” w Archidiecezji Warszawskiej zostało 53 dni. Spotkanie wolontariuszy odbędzie się w czwartek 2 czerwca br. o godz. 19.00 w sali parafialnej Roma. Prosimy o obowiązkową obecność! Natomiast rodziny informujemy, że wydłużył się czas oczekiwania na decyzję o tym skąd przybędą pielgrzymi do naszej parafii i czy będzie nadal taka potrzeba jak zakładaliśmy na początku. Z różnych powodów wiele grup nie potwierdziło przyjazdu do Warszawy, a czas na tę decyzję został wydłużony do czerwca. W związku z tym prosimy o cierpliwość i modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży.
  5. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.