INFORMACJE    DUSZPASTERSKIE  –  29  lipca   2018 r.

S I E D E M N A S T A   N I E D Z I E L A     Z W Y K Ł A

 

 

1.  Jutro w ostatni poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo błagalne o uzdrowienia na ciele i na duszy oraz o uzdrowienia relacji rodzinnych i relacji między ludzkich.

2.  W dniu 1 sierpnia w środę, obchodzimy 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych powstańców, szczególnie za tych, którzy oddali swoje życie za wolną Warszawę w obrębie naszej parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3.  W miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna po południu: we wtorek i czwartek od godziny 15.30 – 17.30. Natomiast w bardzo ważnych sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt z księżmi  w zakrystii codziennie  po Mszy św. o godz. 8.00 lub 18.00.

4.  W tym tygodniu obchodzimy: 31 lipca we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli;   2 sierpnia obchodzimy  pierwszy czwartek miesiąca;   3 sierpnia przypada pierwszy piątek miesiąca;  4 sierpnia  we wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, kapłana,  przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Msze św. wotywne w tym tygodniu.

5.  W dniu wczorajszym minęła 8 rocznica śmierci ks. prałata dr Stefana Kośnika wieloletniego proboszcza par. św. Barbary i oficjała Sądu Metropolitalnego w Warszawie. Polecamy modlitwie wiernych, świętej pamięci Ks. Prałata Stefana Kośnika.

6.  Przy domu prowincjalnym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Hożej powstanie Muzeum Ratowania Dzieci Żydowskich im. matki Matyldy Getter. W czasie II wojny światowej ta przełożona wraz z siostrami ocaliła życie kilkuset dzieciom.

7.  Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności w pracy i na wakacjach w nadchodzącym tygodniu.