INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE,  29 kwietnia 2018 r.

PIĄTA   NIEDZIELA   WIELKANOCY

 

1.  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej. Prosimy wiernych o modlitwę w tej intencji.

2.  Od wtorku z dniem 1-go maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będą odprawiane codziennie przez cały miesiąc. W dni powszednie nabożeństwa majowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej natomiast w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Prosimy parafian o zadbanie o każdą historyczną kapliczkę Maryjną na terenie naszej parafii.

3.  W czwartek 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Rocznica Konstytucji 3 maja z 1791 roku, święto religijne i narodowe. Porządek Mszy św. niedzielny, nabożeństwo majowe będzie sprawowane o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy.

4.  W piątek 4 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana, Męczennika patrona strażaków. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca, zapraszamy do spowiedzi i udziału we Mszach św. wotywnych.

5.  W nawiązaniu do ustaleń z 378. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja, w czasie tzw. długiego weekendu na terenie archidiecezji warszawskiej. Dyspensa jest udzielana ze względu na czas sprzyjający spotkaniom rodzinnym i towarzyskim, jakim jest majowy „długi weekend”, obejmujący w tym roku czas od 28 kwietnia do 6 maja włącznie. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego Franciszka.

6.  Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.