INFORMACJE     DUSZPASTERSKIE   28 .X. 2018 r.

TRZYDZIESTA    NIEDZIELA    ZWYKŁA

 

 

1.  Jutro, 29 października w ostatni poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo w intencjach o uzdrowienie na ciele i na duszy a także w intencjach o uzdrowienia relacji w rodzinach. Serdecznie na to niezwykłe nabożeństwo zapraszamy.

2.  W czwartek dnia 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę . Natomiast nabożeństwo żałobne i procesja za zmarłych z czytaniem wypominek jednorazowych będzie o godz. 18.00. Bezpośrednio po nabożeństwie  ostatnia Msza św. o godz. 19.00. W dniach od 1 do 8.XI. włącznie, można zyskać codziennie odpust zupełny, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby w myśli) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za osoby zmarłe. Pod chórem księża zapisują na wypominki roczne i jednorazowe.

3.  W piątek w dniu  2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień  Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30; 7.30 i o godz. 8.00 oraz po południu o godz. 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia;   o godz. 17.00 będzie odprawione  nabożeństwo żałobne z procesją za zmarłych z  czytaniem  wypominek  jednorazowych oraz Msza św. o godz. 18.00. 

4.  Ks. Marcin zaprasza lektorów, ministrantów i kandydatów na nabożeństwo w piątek 2 listopada o godz. 17.00 i zbiórkę na Mszy św. godzinie 18.00.

5.  Wypominki roczne za naszych Drogich Zmarłych przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej. Pierwsza z dwunastu Msza św. wypominkowa zostanie odprawiona w poniedziałek 19 listopada. Przypominamy, że Msza św. wypominkowa jest odprawiana w pierwszy poniedziałek po 15 dniu miesiąca. Od godz. 17.30 jest odmawiany różaniec z czytaniem wszystkich imion i nazwisk zmarłych.

6.  Od dnia 23 października 2011 roku, w którym został poświęcony przez Jego Eminencję Księdza Kardynała Nycza nowy ołtarz w naszej świątyni dedykowany Największemu z Rodu Polaków Ojcu św. Janowi Pawłowi II, zapraszamy wiernych w każdy czwartek –  na kwadrans przed wieczorną Mszą św., na litanię i modlitwy wraz z ucałowaniem relikwii świętego Papieża Polaka.

7.  Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania  Dnia        Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.