INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE – 28 maja 2017 r.

UROCZYSTOŚĆ   WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę  obchodzimy według nowych przepisów liturgicznych Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Także w dniu dzisiejszym obchodzimy 36 rocznicę śmierci ( + 1981)  Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski.
  2. W tym tygodniu obchodzimy:  dnia 31 maja Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. 1 czerwca rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe a także  w Dniu Dziecka ogarniamy modlitwą wszystkie dzieci, aby nigdy i przez nikogo nie groziła im jakakolwiek krzywda wyrządzona przez dorosłych. W tym dniu przypada I-szy czwartek miesiąca. Natomiast 2.VI.-pierszy piątek i 3.VI. pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Msze św. wotywne.
  3. Od minionego piątku codziennie w ramach majowego i czerwcowego nabożeństwa trwa nowenna do Ducha św.,  przed Uroczystością Zesłania Ducha św., którą będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę w dniu 4 czerwca. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  4. W następną niedzielę przypada  Uroczystość Zesłania Ducha św.
  5. Także w następną niedzielę, 4 czerwca przypada jubileuszowe X Święto Dziękczynienia.  Będziemy je obchodzili pod hasłem Dziękujemy za chleb. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze diękczynienie Panu Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebujących.
  6. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.