INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE –27 stycznia 2019 r.

T R Z E C I A    N I E D Z I E L A    Z W Y K Ł A

 

 

  1. Od wczoraj rozpoczęły się w całym województwie mazowieckim ferie zimowe, które będą trwały do 10 lutego. Przypominamy, że jest to czas wolny od obowiązków szkolnych, ale nie od Pana Boga.
  2. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy na Msze św. wotywne, które są odprawiane o godz. 18.00.
  3. W sobotę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego czyli święto Matki Bożej Gromnicznej. Mamy obowiązek uczestniczenia na Mszy św. z gromnicą, które będą pobłogosławione na Mszach św. Msze św. w dniu 2 lutego będą odprawiane w następującym porządku: 6.30, 7.30, i uroczyste o godz. 8.00, 15.00 i 18.00. W tym dniu polecamy Bogu ludzi w podeszłym wieku dziękując za wzór dobrego życia i przykład dla młodszych pokoleń. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Dniem życia konsekrowanego. Naszym Drogim Siostrom: Siostrom Rodziny Maryi i Siostrom Służebniczkom składamy serdeczne życzenia wielu łask od Pana Boga oraz  licznych i świętych powołań do życia zakonnego. Taca w tym dniu jest przeznaczona jest na zakony klauzurowe. W świece – gromnice  możemy się zaopatrzyć u pań pod chórem.
  4. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego  przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i na feriach zimowych w nadchodzącym tygodniu.