INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE – 27 .XI. 2016 r.

P I E R W S Z A      N I E D Z I E L A       A D W E N T U

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w całym Kościele Powszechnym Okres Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Msza św. "Roraty" od jutra będzie odprawiana codziennie o godz. 6.30 . Serdecznie zapraszamy na tę przepiękną tradycyjną Mszę św. do Matki Bożej wszystkie grupy parafialne. W Adwencie zapraszamy bardzo gorąco do wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny: w dni powszednie na pół godziny przed Mszą Św. Roratnią, a wiec o godz. 6.00.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych kandydatów do Służby Ołtarza. Zapraszamy chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów. Rodzicom dziękujemy za  mobilizowanie swoich synów do gorliwej służby. O godz. 16.30 odbędzie się świąteczne spotkanie ministrantów i Rodziców.
 3. Tradycyjnie swoje Górnicze święto będą obchodzić górnicy naftowi z Orlenu w dniu 1 grudnia o godz. 12.00. mszę św. odprawi Jego Ekscelencja Ks. Bp. Rafał Markowski. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystą Mszę św.
 4. W przyszłą niedzielę w Dzień św. Barbary w 150 rocznicę istnienia naszej parafii, przed przybyciem Księdza Kardynała Metropolity Kazimierza Nycza rozpocznie się o godz. 18.15 wielki koncert zatytułowany: " Jak łania pragnie wody ze strumienia, tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże". Psalm 42,  według Felixa Mendelssohna – Bartholdy  w wykonaniu: Chór Cantores Sanctae Barbarae i Orkiestra Symfonia Nova a także Magdalena Schabowska – sopran, dyrygował będzie Artur Backiel. Wstęp Wolny, serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę 4 grudnia jak było już informowane, przypada Uroczystość św. Barbary Dziewicy i Męczennicy – Patronki naszej parafii – czyli, dzień Odpustu Parafialnego i 150 rocznica istnienia naszej parafii. W tym uroczystym dniu Mszę św. odpustową o godz. 19.00 odprawi i kazanie wygłosi oraz udzieli sakramentu bierzmowania Jego Eminencja Ks. Kard. Kazimierz Nycz. Całą tę naszą wielką uroczystość poprzedzi czas modlitwy i dziękczynienia dla całej parafii. Będzie to 40-to godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu / w piątek i sobotę od godz. 8.30 do 17.45 /. Do udziału w tej wielkiej parafialnej uroczystości zapraszamy wszystkie zespoły parafialne oraz wszystkich parafian i gości a także sympatyków św. Barbary.
 6. Od środy do piątku trwać będzie TRIDUUM modlitewne przygotowujące młodzież i ich rodziny do sakramentu bierzmowania. Kandydaci w tych dniach uczestniczą we Mszy św. o godz. 18:00. Po Mszy św. próba ceremonii. W piątek zapraszamy również świadków bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa. W ramach przygotowania  zapraszamy również młodzież na nauki rekolekcyjne. Prosimy parafian o modlitwę w intencji tej młodzieży.
 7. Dzisiaj  w pierwszą niedzielę Adwentu, na każdej Mszy św. rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Wygłosi je dla nas w tym roku Ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego . Prosimy wszystkich parafian o zarezerwowanie wolnego czasu i skorzystanie z tych adwentowych ćwiczeń rekolekcyjnych, które stanowią przygotowanie do uroczystości odpustowych i 150 rocznicy erygowania parafii.
 8. Dzisiaj ministranci będą zbierać ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na wykształcenie i utrzymanie kleryków naszego seminarium.
 9. W dniu dzisiejszym i za tydzień przed kościołem zbierane są podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską "Mama Tata i Dzieci". Celem inicjatywy jest zebranie do 10 grudnia 2016 r. jednego miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie UE "małżeństwo" będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie "rodziny".
 10. U pań pod chórem możemy się zaopatrzyć w opłatki wigilijne i świece Caritas na stół świąteczny.
 11. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego  przeżywania  Dnia Pańskiego  owocnych  rekolekcji i świętowania odpustu parafialnego oraz wszelkiej  pomyślności  i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.