INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 26 marca 2017 r.

CZWARTA   NIEDZIELA   WIELKIEGO    P O S T U

 

  1. Zapraszamy dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00 na Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, nauką pasyjną i procesją Eucharystyczną. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkie zespoły parafialne: dziecięce, młodzieżowe i dorosłych. Za  udział w  nabożeństwie Gorzkich  Żali można  uzyskać odpust zupełny.
  2. W każdy piątek Wielkiego Postu są odprawiane dwie Drogi Krzyżowe: pierwsza z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 17.00 i druga, dla później wracających  z  pracy  po Mszy św. wieczornej ok.  godz. 18.40. Starajmy się zawsze, żeby nabożeństwo Drogi Krzyżowej łączyć z obecnością na Mszy św., która jest źródłem i szczytem naszego chrześcijańskiego życia religijnego.
  3. Tradycyjnie przy ołtarzu M.B.N. Pomocy znajduje się kosz na wiktuały jako jałmużna wielkopostna, z których będą przygotowywane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Ofiary pieniężne na ten cel prosimy składać do księży. Bóg zapłać za włączenie się w tę świąteczną akcję.
  4. W sobotę 1 kwietnia br. organizujemy wyjazd parafialny na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska. Jest to dwugodzinny spektakl teatralny o ostatnich godzinach życia Jezusa Chrystusa, wzbogacony muzyką wykonywaną na oryginalnych instrumentach z czasów biblijnych. Dysponujemy wolnymi miejscami. Prosimy o potwierdzenie dokonanych rezerwacji. Wyjazd o godz. 13:00 spod kościoła. Koszt 50 zł. Więcej informacji na plakatach. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
  5. Od lat wszelkie dekoracje świąteczne w naszej świątyni dzięki temu, że tak wielu włącza się fundatorów i uczestników – są piękne w wyrazie artystycznym i świadczą o naszej wielkiej trosce o te sprawy. W Roku Fatimskim pragniemy aby dekoracje z okazji Wielkanocy także były świadectwem naszej dbałości o przyozdobienie kościoła na te wielkie święta. Tradycyjnie ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa prosimy kierować do księży lub do puszek. Bóg zapłać za każdą złotówkę.
  6. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce oraz wytrwania w wielkopostnych postanowieniach w nadchodzącym tygodniu.