INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE– 26 lutego 2017 r.

Ó s m a    N I E D Z I E L A    Z W Y K Ł A

 

  1. W najbliższą środę 1 marca  przypada Popielec. W tym dniu rozpoczynamy  Wielki Post – okres pokutnego przygotowania do obchodu Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W tę środę obowiązuje post ścisły – tzn. że możemy spożyć tylko jeden posiłek postny do syta w ciągu całego dnia. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30; 7.30; 8.00; 9.00; 15.00; 18.00 i o 19.00. Środa Popielcowa to także dzień postu i modlitwy o pokój i ustanie prześladowań katolików na świecie.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w tych dniach do spowiedzi i na Msze św. wotywne.
  3. W najbliższy piątek są dwie drogi krzyżowe: pierwsza o godz. 17.00; dla dzieci i młodzieży a druga po wieczornej Mszy św. ok. 18.35 dla później wracających z pracy. Serdecznie zapraszamy.
  4. W piątek dnia  3 marca będziemy obchodzić dziesiątą rocznicę nominacji Pasterza Archidiecezji  Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie oraz w sobotę w święto św. Kazimierza Królewicza dnia 4 marca przypada dzień Imienin Naszego Kardynała. Z tej racji polecamy serdecznym modlitwom wiernych naszego Arcypasterza.
  5. Ministranci w dniu dzisiejszym będą zbierać po każdej Mszy św. ofiary na seminarium duchowne, czyli na wykształcenie i utrzymanie kleryków. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
  6. W przyszłą, Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu od dnia 5 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je do nas ks. Damian Płatek z zakonu Sercanów i będą trwały do środy włącznie. Przypadają one w Roku Fatimskim, w setną rocznicę objawień. Kierujemy do wszystkich parafian prośbę nie zmarnujmy tej ogromnej duchowej szansy. Plan Rekolekcji św. jest wywieszony przy każdym wejściu do kościoła i na stronie internetowej parafii.
  7. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.