INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 26 czerwca  2016 r.

UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA  I  PAWŁA

T R Z Y N A S T A   N I E D Z I E L A     Z W Y K Ł A

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość odpustową w naszej parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 13.00 z wystawieniem Najświętszego sakramentu i procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy wszystkie zespoły parafialne.
  2. Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży zapraszamy na zebranie szkoleniowe, które odbędzie się w środę 29 czerwca br. o godz. 19.00 w sali parafialnej ROMA. Obecność wszystkich wolontariuszy jest obowiązkowa.
  3. W czwartek dnia 30 czerwca o godz. 18.00 będzie odprawione ostatnie nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
  4. W miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna po południu: we wtorek i czwartek od godziny 15.30 – 17.30. Natomiast w bardzo ważnych sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt z księżmi  w zakrystii codziennie  po Mszy św. o godz. 8.00 lub 18.00.
  5. W lipcu i w sierpniu nastąpi zmiana układu Mszy św. w dni powszednie. Będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00 oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45 natomiast Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Msze św. w niedziele będą odprawiane bez zmian.
  6. W czasie wakacji z powodu mniejszej ilości księży spowiadamy w dni powszednie na 15 minut przed Mszą św. Chętnych do spowiedzi prosimy o wcześniejsze przybycie.
  7. Dzisiaj po każdej Mszy św. ministranci będą zbierać ofiary do puszek na Daninę św. Piotra dawniej nazywana Świętopietrze. Bóg zapłać wszystkim składającym tę ofiarę za szczodrość serca.
  8. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności w pracy i na wakacjach w nadchodzącym tygodniu.