INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 25 września 2016 r.

DWUDZIESTA    SZÓSTA    NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

 

  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczynamy przygotowanie kolejnej grupy młodzieży do sakramentu bierzmowania. Zaraz po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla kandydatów i ich rodziców w sali parafialnej Roma. Serdecznie zapraszamy.
  2. Informujemy, że rozpoczęliśmy w naszej parafii nauki przedmałżeńskie dla całej stolicy. Będą one prowadzone przez księży z naszej parafii i będą trwały przez 10 tygodni. Zapraszamy narzeczonych w każdy poniedziałek do sali Roma o godz. 18.30.
  3. Jutro w ostatni poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. i specjalne nabożeństwo w intencjach o uzdrowienie na duszy i na ciele oraz w intencjach o uzdrowienie relacji rodzinnych. Serdecznie zapraszamy.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek 27.IX wspominamy św. Wincentego A`Paulo, Kapłana;   w środę 28.IX obchodzimy wsp. św. Wacława Męczennika;   w czwartek obchodzimy święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;   w piątek 30.IX. wspominamy św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła;   w sobotę 1.X. wspominamy św., Teresę od Dzieciątka Jezus, Dziewicę i Doktora Kościoła.
  5. Od soboty czyli od 1 października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30, a w niedziele i święta o godz. 18.00. Podajemy do wiadomości, że za odmówienie jednej części różańca czyli 5 tajemnic, w kościele (a także w rodzinie)  można uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły; z modlitwą ustną połączyć pobożne rozważanie tajemnic, a przy odmawianiu publicznym, tajemnice należy zapowiadać zgodnie z zatwierdzoną praktyką. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do odmawiania różańca w świątyni podczas nabożeństw i także wspólnie w  rodzinach.
  6. Z okazji Roku Miłosierdzia w dniach 15 i 16 października 2016 r. organizujemy parafialną pielgrzymkę do Krakowa i Wadowic. Odwiedzimy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach, Bazylikę i Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła w Wadowicach. Koszt pielgrzymki wynosi 220 zł/os. i obejmuje przejazd autokarem, nocleg w hotelu 3-gwiazdkowym, śniadanie, obiadokolację i bilety wstępu. Więcej informacji znajdziemy na tablicach ogłoszeń. Zapisy u ks. Marka Iwańskiego.
  7. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego     oraz  wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce   w nadchodzącym tygodniu.