INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 25 lutego 2018 r.

DRUGA    NIEDZIELA    WIELKIEGO    POSTU

 

 

1.  W Zapraszamy dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00 na Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, misyjną nauką pasyjną oraz procesją Eucharystyczną. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkie zespoły parafialne: dziecięce, młodzieżowe i dorosłych a przede wszystkim małżonków. Za  udział w  nabożeństwie Gorzkich  Żali można  uzyskać odpust zupełny.

2.  W każdy piątek Wielkiego Postu są odprawiane dwie Drogi Krzyżowe: pierwsza z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 17.00 i druga, dla później wracających z  pracy  po Mszy św. wieczornej ok.  godz. 18.40. Starajmy się zawsze, żeby nabożeństwo Drogi Krzyżowej łączyć z obecnością na Mszy św., która jest źródłem i szczytem naszego chrześcijańskiego życia religijnego.

3.  W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty oraz uczestnictwa we Mszach św. wotywnych.

4.  Dzisiaj, w całej Polsce obchodzimy Niedzielę Pomocy polskim misjonarzom na świecie " Ad Gentes ", po każdej Mszy św. ministranci będą zbierać ofiary do puszek na ten cel. Z zebranych ofiar w ubiegłym roku dofinansowano 140 projektów zgłoszonych przez misjonarzy, dofinansowano budowę 5 studni głębinowych w Tanzanii oraz szkoły zawodowej dla 250 uczniów. Bóg zapłać ofiarodawcom nawet za najmniejsze wsparcie, które w czasie Wielkiego Postu ma swoją głęboką wymowę.

5.  W tym roku obchodzimy 200-lecie podniesienia diecezji warszawskiej do rangi archidiecezji i ustanowienia metropolii warszawskiej. Główne obchody tego wydarzenia odbędą się w sobotę, 3 marca br. w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście i rozpoczną o godz. 10.00. konferencją. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna.

6.  Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce a także wytrwania w wielkopostnych – rekolekcyjnych postanowieniach w nadchodzącym tygodniu Wielkiego Postu.