INFORMACJE     DUSZPASTERSKIE   25. XI.  2018 r.

TRZYDZIESTA     CZWARTA     NIEDZIELA    ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA,  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

 

1.  Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza, z tej okazji  składamy na ręce ks. Marcina – Opiekuna, najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej dla wszystkich ministrantów i lektorów. Zapraszamy serdecznie do zapisywania się do grona ministrantów naszej parafii. / ministranci, lektorzy oraz cała służba ołtarza pozdrawia się hasłem: "Króluj nam Chryste", a odzew brzmi – "Zawsze i wszędzie"/.

2.   Po Mszy św. o godz. 13.00 z racji uroczystości na zakończenie roku liturgicznego odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu,  a w czasie adoracji odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

3.  Jutro, w ostatni poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienia na ciele i na duszy oraz o uzdrowienia relacji między ludzkich, a przede wszystkim między rodzinnych.

4.  Od przyszłej niedzieli czyli w Pierwszą Niedzielę  Adwentu w naszej parafii na każdej Mszy św. rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Będą one trwały także w poniedziałek, wtorek, i środę. Wygłosi je do nas Ks. Marcin Kościecha, prefekt Szkół Gastronomicznych i wikariusz parafii św. Barbary w Warszawie. Prosimy wszystkich parafian o zarezerwowanie sobie wolnego czasu i skorzystanie z tych adwentowych ćwiczeń rekolekcyjnych. W przyszłą niedzielę poinformujemy parafian o szczegółach rekolekcji.

5.  Uroczystość św. Barbary w naszej parafii ze względów praktycznych zostanie przeniesiona z wtorku, czyli 4 grudnia, który jest dniem pracy – na niedzielę 2 grudnia. Na summie o godz. 13.00 zostaną odprawione Uroczystości liturgiczne w towarzystwie zaproszonych księży. Serdecznie zapraszamy wszystkie zespoły parafialne, parafian i gości, a szczególnie panie solenizantki – imienniczki św. Barbary z całej Warszawy.

6.  Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego  przeżywania  Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.