UROCZYSTOŚĆ  NARODZ. ŚW.  JANA  CHRZCICIELA

INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 24 czerwca  2018 r.

D W U N A S T Y    T Y D Z I E Ń      Z W Y K Ł Y

 

1.  W dzisiejszą niedzielę,  24  czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim dostojnym paniom solenizantkom i panom solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na główną  Mszę św. o godz. 13.00.

2.  27 czerwca w środę obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godzinie 17.45, którą odprawiamy w każdą środę od wielu lat w intencjach dziękczynnych i błagalnych.

3.  W piątek,  29 czerwca obchodzimy uroczystość odpustową w naszej parafii św. Apostołów Piotra i Pawła patronów świątyni. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego sakramentu i procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy wszystkie zespoły parafialne.

4.  W sobotę dnia 30 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 będzie odprawione ostatnie nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

5.  W miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna po południu: we wtorek i czwartek od godziny 15.30 – 17.30. Natomiast w bardzo ważnych sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt z księżmi w zakrystii codziennie  po Mszy św. o godz. 8.00 lub 18.00.

6.  W lipcu i w sierpniu nastąpi zmiana układu Mszy św. w dni powszednie. Będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00 oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45 natomiast Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Msze św. w niedziele będą odprawiane bez zmian.

7.  W czasie wakacji z powodu mniejszej ilości księży spowiadamy w dni powszednie na 15 minut przed nabożeństwem, lub po Mszy św. Chętnych do spowiedzi prosimy o wcześniejsze przybycie.

8.  Dzisiaj po każdej Mszy św. ministranci będą zbierać ofiary do puszek na Daninę św. Piotra dawniej nazywana ofiara na Świętopietrze. Bóg zapłać wszystkim składającym tę ofiarę – za szczodrość serca.

9.  Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności w pracy i na wakacjach w nadchodzącym tygodniu.