INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE – 23 września 2018 r.

DWUDZIESTA    PIĄTA    NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

 

1.  Ojciec Święty Franciszek od wczoraj rozpoczął wizytę apostolską na Litwę, Łotwę i Estonię. Otoczmy modlitwą osobę Ojca Świętego w intencji o Boże owoce tej pielgrzymki oraz liczne powołania do służby Bożej z tych państw.

2.  Informujemy, że rozpoczęliśmy w naszej parafii nauki przedmałżeńskie dla całej Stolicy. Będą one prowadzone przez księży z naszej parafii i będą trwały przez 10 tygodni. Zapraszamy narzeczonych w każdy poniedziałek do sali Roma o godz. 18.40.

3.  Jutro w ostatni poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. i następnie specjalne nabożeństwo w intencjach o uzdrowienie na duszy i na ciele oraz w intencjach o uzdrowienie relacji rodzinnych i międzyludzkich naszej Ojczyźnie. Serdecznie zapraszamy.

4.  W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek 25 września wspomnienie Błog. Władysława z Gielniowa, Kapłana – Patrona Warszawy;   w czwartek 27 .IX. wspominamy św. Wincentego A`Paulo, Kapłana;   w piątek 28.IX obchodzimy wsp. św. Wacława Męczennika;     w sobotę  29 września obchodzimy święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała  jest to także dzień imienin naszych Księży biskupów sufraganów: Jego Ekscelencji Ks. Bpa Rafała Markowskiego i Jego Ekscelencji Ks. Bpa Michała Janochy – dostojnych solenizantów  polecamy serdecznym modlitwom wiernych.

5.  Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego     a   także  wszelkiej  pomyślności  i  obfitego   Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce   w nadchodzącym tygodniu.