INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE  – 23 kwietnia  2017 r.

DRUGA    NIEDZIELA    WIELKANOCY    czyli

ŚWIĘTO    MIŁOSIERDZIA    BOŻEGO

 

 

  1. Dzisiaj w Święto Miłosierdzia Bożego w naszej parafialnej świątyni w Godzinę Łaski o godz. 15.00 zostanie odprawiona Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencji dziękczynnej za Największego z Rodu Polaków, Ojca św. świętego Jana Pawła Drugiego, który ustanowił to święto na całym świecie, a w tym roku obchodzimy Jego 12 rocznicę przejścia do Domu Ojca.  Serdecznie zapraszamy do zamawiania intencji na tę Mszę św. – sprawowaną tylko jeden raz w roku oraz do osobistego udziału.
  2. Do "rozniecania iskry Bożej łaski" i "przekazywania światu ognia miłosierdzia" wezwał św. Jan Paweł II podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sierpniu 2002 r. Było to bezpośrednie nawiązanie do słów, które skierował Pan Jezus do św. siostry Faustyny Kowalskiej: "[Z Polski] wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje". "W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! (…) Bądźcie świadkami miłosierdzia!" W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory pali się nieustannie przed obrazem Jezusa Miłosiernego w łagiewnickiej świątyni.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: W poniedziałek 24.IV. Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika;   We wtorek 25.IV.  przypada święto św. Marka, Ewangelisty, a także dzień imienin, ks. Marka Iwanickiego, pracującego w naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji Solenizanta; natomiast w sobotę obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła. Serdecznie zapraszamy na Msze św. wotywne o godz. 18.00.
  4. Parafia przyjmie do pracy przy kościele sprawnego emeryta lub rencistę. Zdecydowanych prosimy o kontakt z księżmi. 
  5. Życzymy wszystkim obecnym głębokiego przeżywania Święta Miłosierdzia Bożego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym  tygodniu.