INFORMACJE     DUSZPASTERSKIE   22 .X.  2017r.

DWUDZIESTA   DZIEWIĄTA   NIEDZIELA    ZWYKŁA

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę – 22 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła Drugiego, Papieża, największego z rodu Polaków. Jest to także szósta rocznica poświęcenia ołtarza dedykowanego  Osobie Świętego Jana Pawła II, którego dokonał w dniu 23.X.2011 r. Jego Eminencja, Kazimierz Kardynał Nycz. W każdy czwartek o g.17.45 odprawiane jest nabożeństwo  do Świętego Ojca św. Jana Pawła II, z ucałowaniem relikwii, serdecznie zapraszamy.
  2. W dniu dzisiejszym w kościołach całego świata – również w Archidiecezji Warszawskiej – jest zbiórka ofiar na misje. Te ofiary przeznaczone są na budowę kościołów, ośrodków zdrowia, kształcenie seminarzystów i katechistów. Na misjach pracuje 2007 Polaków w 97 krajach świata. Na zakończenie tygodnia misyjnego " Z Ewangelią do Narodów" ministranci po każdej Mszy św. będą zbierać ofiary do puszek przeznaczone dla misjonarzy. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
  3. Od zeszłej niedzieli zapisujemy imiona i nazwiska naszych kochanych zmarłych na roczną  Mszę św. wypominkową ( to znaczy w każdym miesiącu jedna, czyli 12 Mszy św. przez cały rok) oraz na wypominki jednorazowe – na dzień 1 i 2 listopada. W zakrystii lub w kancelarii  znajdują się karteczki wypominkowe, które możemy zabrać do domu i spokojnie wypisać imiona i nazwiska zmarłych z całej rodziny i przynieść je do księży.
  4. Zapraszamy młodzież od III klasy gimnazjalnej i starszych, pragnącej przystąpić do sakramentu bierzmowania na spotkanie  formacyjne, w czwartek 26 października o godzinie 17:00 , w sali Roma wejście od ul. Św. Barbary.
  5. Ks. Marcin zaprasza  na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 25 .X. o godzinie 19:30 w sali Roma.
  6. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.