INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  – 22 maja  2016 r.

UROCZYSTOŚĆ    TRÓJCY    PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

  1. Dzisiaj o godz. 11.30 odbędzie się Rocznica Uroczystości Pierwszej Komunii św. Dzieci, które w zeszłym roku przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca gromadzą się uroczyście w strojach na Rocznicy. Natomiast  katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w jutro 23 maja br. o godz. 19.00 w sali parafialnej Roma.
  2. W najbliższy czwartek, dnia 26 maja  przypada Uroczystość Bożego Ciała; procesja do czterech ołtarzy w naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 16.00. Pragniemy, aby w tym roku podobnie jak w latach ubiegłych, parafia św. Barbary zadziwiała rozmachem i artyzmem ołtarzy na drodze procesji odprawianej w tym uroczystym dniu. Prosimy, żeby w tym roku ołtarze na Boże Ciało były wykonane według następującego porządku: Ołtarz pierwszy przy ul. Wspólnej (na tyłach kościółka św. Barbary) – urządzają rodzice dzieci komunijnych i rocznicowych. Ołtarz drugi przy ul. Poznańskiej 21, przygotowuje  – Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i Konfraternia Fatimska. Ołtarz trzeci przy ul. Hożej 53, przygotowują – Siostry Rodziny Maryi. Ołtarz czwarty  na drzwiach głównych kościoła, przygotowują – Ss. Służebniczki z ul. Nowogrodzkiej oraz lektorzy, ministranci i bielanki i parafianie. Serdecznie prosimy o udekorowanie trasy, którą będzie szła procesja a przede wszystkim postarajmy się o dekorację okien i balkonów. Do udziału w naszej procesji zapraszamy wszystkie zespoły parafialne a szczególnie dzieci w strojach komunijnych. W Boże Ciało Mszy św. o godz. 19.00 nie będzie. Przez całą oktawę będą odprawiane nieszpory połączone z nabożeństwem majowym i procesją Eucharystyczną. Informujemy, że centralna, stołeczna Procesja Bożego Ciała  w tym roku rozpocznie się Mszą Świętą w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00, pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza.
  3. Dzieci, które przystąpiły 15 maja  do I Komunii św. i rocznicowe, zapraszamy do wstępowania w szeregi bielanek i ministrantów. Jest to wspaniała przygoda życia być blisko Pana Jezusa Chrystusa, Jego Matki Maryi i drugiego, wierzącego człowieka. Zainteresowanych prosimy o kontakt z  ks. Markiem lub s. Millenią. Niezależnie od tego – wszystkie dzieci komunijne i rocznicowe zachęcamy do udziału w procesji parafialnej Bożego Ciała. Dziękujemy rodzicom za dopilnowanie
  4. Spotkanie “Bielanek” oraz próba sypania kwiatów na Boże Ciało odbędzie się we wtorek o godz. 17.00. Siostra Millenia będzie czekała przed naszym kościołem na wszystkie dziewczynki- bielanki pragnące w procesji sypać kwiatki.
  5. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.