INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  –  22. IV. 2018 r.

CZWARTA    NIEDZIELA    WIELKANOCY

 

 

1.    W Niedzielę Dobrego Pasterza, czyli od dzisiaj – 22 kwietnia br., rozpoczynamy Tydzień Modlitw o dobre i liczne powołania  kapłańskie i zakonne. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na wykształcenie i utrzymanie kleryków naszego seminarium duchownego. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski;   w środę, 25 kwietnia Święto św. Marka, Ewangelisty;    natomiast w piątek 27 kwietnia obchodzimy czwartą rocznicę kanonizacji największego z rodu polaków, papieża,  św. Jana Pawła II , która miała miejsce w Rzymie dnia 27 kwietnia 2014 roku. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo z ucałowaniem relikwi – w piątek o godz. 17.45.

3.    W każdy wtorek na 15 min. przed wieczorną Mszą św. jest odprawiane nabożeństwo  do św. Antoniego Padewskiego. W środy o godz. 17.45 zapraszamy na nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy, natomiast w czwartek w naszym kościele, na kwadrans przed Mszą św. wieczorną jest odprawiane nabożeństwo do świętego Jana Pawła II-go z oddaniem czci relikwiom przez ucałowanie. Intencje na te Msze św. wotywne składamy do puszek znajdujących się przy ołtarzach świętych patronów.

4.    Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.