INFORMACJE     DUSZPASTERSKIE   21 .X.  2018 r.

DWUDZIESTA   DZIEWIĄTA   NIEDZIELA    ZWYKŁA

 

 

1.  Jutro w 40 rocznicę inauguracji pontyfikatu – 22 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, Papieża, największego z rodu Polaków. Jest to także siódma rocznica poświęcenia ołtarza w naszej świątyni dedykowanego  osobie Świętego Jana Pawła II, którego dokonał w dniu 23 października 2011 r. Jego Eminencja, Kazimierz Kardynał Nycz Metropolita Warszawski. W każdy czwartek i jutro w liturgiczne wspomnienie o godz. 17.45 odprawiane jest nabożeństwo  do Świętego Ojca św. Jana Pawła II, z ucałowaniem relikwii, serdecznie zapraszamy.

2.  Od zeszłej niedzieli zapisujemy imiona i nazwiska naszych kochanych zmarłych na roczną  Mszę św. wypominkową ( to znaczy w każdym miesiącu jedna, czyli 12 Mszy św. przez cały rok) oraz na wypominki jednorazowe – na dzień 1 i 2 listopada. W zakrystii lub w kancelarii  znajdują się karteczki wypominkowe, które możemy zabrać do domu i spokojnie wypisać imiona i nazwiska zmarłych z całej rodziny i przynieść je do księży.

3.  Dzisiejsza niedziela nosi nazwę "dominicantes" dlatego, że  ministranci będą na życzenie Kurii liczyć wszystkich wiernych uczestniczących w kościele i przystępujących do komunii św. Serdecznie prosimy o wyrozumiałość.

4.  W dniu dzisiejszym w kościołach Archidiecezji Warszawskiej – jest zbiórka ofiar na misje. Te ofiary przeznaczone są na budowę kościołów, ośrodków zdrowia, wiercenie studni, kształcenie seminarzystów i katechistów. Na misjach pracuje 2007 Polaków w 97 krajach świata. Na zakończenie tygodnia misyjnego " Z Ewangelią do Narodów" ministranci po każdej Mszy św. będą zbierać ofiary do puszek przeznaczone dla misjonarzy. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

5.  Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.