INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  – 21 maja  2017 r.

SZÓSTA  NIEDZIELA  WIELKANOCY

 

 

  1. Dzisiaj o godz. 11.30 odbędzie się Rocznica Uroczystości Pierwszej Komunii św. Dzieci, które w zeszłym roku przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca gromadzą się uroczyście w strojach na Rocznicy. Natomiast nabożeństwo majowe i nabożeństwo różańca fatimskiego będzie odprawione o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  2. W najbliższy czwartek, 25 maja o godzinie 18.00 zaszczyci nas swoją obecnością i Mszę św. odprawi Jego Ekscelencja ksiądz Arcybiskup Rafael Minassian, Ordynariusz Ordynariatu Ormiańskokatolickiego dla Armenii, Gruzji, Rosji i Europy Wschodniej. Z tej racji nabożeństwo majowe w powiązaniu z nabożeństwem do św. Jana Pawła II będzie odprawione wyjątkowo o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i Ormian na tę niezwykłą Mszę św.
  3. Dzieci, które przystąpiły 14 maja  do I Komunii św. i dzieci rocznicowe, zapraszamy do wstępowania w szeregi bielanek i ministrantów. Jest to wspaniała przygoda życia być blisko Pana Naszego Jezusa Chrystusa, Jego Matki Maryi i drugiego, wierzącego człowieka. Zainteresowanych przyszłych ministrantów prosimy o kontakt z  ks. Markiem a bielanki s. Millenią. Niezależnie od tego – wszystkie dzieci komunijne i rocznicowe zachęcamy do udziału w strojach  w procesji parafialnej Bożego Ciała. Dziękujemy rodzicom za zachęcenie dzieci.
  4. Parafia św. Barbary w Warszawie organizuje samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w roku 100-tej rocznicy objawień Matki Bożej i kanonizacji dzieci fatimskich Hiacynty i Franciszka, w terminie 17.09 – 24.09.2017 r. Objawienia Matki Bożej i przekazane Nią przesłanie odmieniło oblicze nie tylko Portugalii, ale także ludzi na całym świecie. Chcemy za to Matce Bożej podziękować w miejscu objawień.W ramach nawiedzenia maryjnej ziemi odwiedzimy również Lizbonę, gdzie urodził się św. Antoni Padewski oraz wiele osobliwych miejsc w pięknej Portugalii takich jak Nazare, Porto, Coimbrę. Informacje i zapisy u ks. Adama Jaczewskiego.
  5. Spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu na Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich odbędzie się 27 maja (w sobotę) o godz. 16 w sali parafialnej w Romie. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje na Facebook’u parafii.
  6. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.