INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 20 sierpnia 2017r.

D W U D Z I E S T A    N I E D Z I E L A    Z W Y K Ł A

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 21.VIII. wspomnienie św. Piusa X, Papieża;    we wtorek 22. VIII.  przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;    w czwartek 24 sierpnia obchodzimy święto św. Bartłomieja, Apostoła;    w sobotę 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła, Msze św. będą sprawowane tak jak w dzień powszedni    o godz. 6.30, 8.00 i o godz. 18.00.
  2. Wakacje, to także czas, kiedy warto sięgnąć po dobrą książkę, czy też uważniej przejrzeć katolicką prasę. Zachęcamy do lektury poszczególnych tytułów: Niedziela, Źródło, Nasz DziennikIdziemy, Nasza Arka, Dobre Nowiny, Cuda i łaski Boże, Różaniec i inne. Możemy to uczynić u pań pod chórem po każdej Mszy św.
  3. Organizujemy samolotową pielgrzymkę do Fatimy w Portugalii i Santiago de Compostela w Hiszpanii, w roku 100-tej rocznicy objawień maryjnych w terminie od 17 września – do 24 września 2017 r. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla pielgrzymkowiczów w sali Roma.  Zapisy na pielgrzymkę prowadzi ks. Adam.
  4. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej  pomyślności  w  pracy  i  na wakacjach.