INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  – 20 maja  2018r.

NIEDZIELA   ZESŁANIA   DUCHA   ŚWIĘTEGO 

 

 

1.  Dzisiaj o godz. 11.30 odbędzie się Rocznica Uroczystości Pierwszej Komunii św. Dzieci, które w zeszłym roku przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca gromadzą się uroczyście w strojach na Rocznicy. Natomiast nabożeństwo majowe będzie odprawione o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2.  W poniedziałek 21 maja o godz. 18.00 będzie sprawowana siódma Msza św. za naszych kochanych zmarłych, których polecamy Panu Bogu w modlitwach wypominkowych. Czytania imion i nazwisk, przeplatane modlitwą różańcową rozpoczną się od godz. 17.30.

3.  Dzieci, które przystąpiły w zeszłą niedzielę, 13 maja  do I Komunii św. i dzieci rocznicowe, zapraszamy do wstępowania w szeregi bielanek i ministrantów. Jest to wspaniała przygoda życia być blisko Pana Naszego Jezusa Chrystusa, Jego Matki Maryi i drugiego, wierzącego człowieka. Zainteresowanych przyszłych ministrantów prosimy o kontakt z  ks. Marcinem a bielanki z siostrą Millenią. Niezależnie od tego – wszystkie dzieci komunijne i rocznicowe zachęcamy do udziału w uroczystych strojach  w procesji parafialnej Bożego Ciała w dniu 31 maja. Dziękujemy rodzicom za zachęcenie dzieci i wszystkich zapraszamy do udziału w procesji.

4.  Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w tym roku, na spotkanie  formacyjne, w czwartek 24 maja o godzinie 17:00.

5.  Ks. Marcin zaprasza lektorów ministrantów i kandydatów na zbiórkę, w piątek 25 maja na Mszy św. godzinie 18:00.

6.  Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.