INFORMACJE     DUSZPASTERSKIE   20. XI.  2016 r.

TRZYDZIESTA     CZWARTA     NIEDZIELA    ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

 

 

  1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza, z tej okazji  składamy na ręce ks. Marka -Opiekuna, najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej dla wszystkich ministrantów i lektorów. Zapraszamy serdecznie do zapisywania się do grona ministrantów naszej parafii. / Ministranci, Lektorzy oraz cała służba ołtarza pozdrawia się hasłem: "Króluj nam Chryste" a odzew brzmi – "Zawsze i wszędzie"/.
  2.  Po Mszy św. o godz. 13.00 odprawianej w jęz. łacińskim z racji uroczystości i na zakończenie roku liturgicznego odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu,  a w czasie adoracji odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.
  3. Od przyszłej niedzieli czyli w Pierwszą Niedzielę  Adwentu w naszej parafii na każdej Mszy św. rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Będą one trwały także w poniedziałek, wtorek, i środę. Wygłosi je do nas Ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski, Kierownik Katedry Opieki Społecznej Paliatywnej i Hospicyjnej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. św. Jana Pawła II. Obecne rekolekcje parafialne będą bezpośrednim  przygotowaniem do obchodów Parafialnych, 150 rocznicy istnienia naszej parafii. Prosimy wszystkich parafian o zarezerwowanie sobie wolnego czasu i skorzystanie z tych adwentowych ćwiczeń rekolekcyjnych. W przyszłą niedzielę poinformujemy parafian o szczegółach rekolekcji.
  4. Gościmy dziś w naszej parafii duet muzyczny – Patryka Sztabińskiego (akordeon) oraz Kamila Radzimowskiego (Duduk). Artyści zagrają po Mszy św. kilka utworów dziękczynnych poświęconych ,,Bogu Ojcu i Chrystusowi Królowi”. Przy głównym wyjściu z kościoła  jest możliwość promocyjna nabycia płyty CD. z utworami usłyszanych artystów.
  5. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego  przeżywania  Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.