INFORMACJE    DUSZPASTERSKIE  –  2 września 2018 r.

DWUDZIESTA    DRUGA    NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

 

1.  Dzisiaj o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkie zespoły parafialne.

2.  W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 ks. Adam zaprasza panie na pierwsze po wakacjach, comiesięczne zebranie Żywego Różańca pierwszej  i drugiej Róży parafii św. Barbary oraz wszystkich chętnych.

3.  Po wakacyjnej przerwie powracamy do sprawowana Mszy św. z udziałem dzieci szkolnych i ich rodziców w każdą niedziele o godz. 11.30. Obowiązek dotyczy szczególnie dzieci komunijnych.

4.  W przyszłą niedzielę prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą tornistry i przybory szkolne, zeszyty i książki. Zostaną one pobłogosławione. Będziemy prosili Pana Boga o dary Ducha świętego oraz o szczęśliwy nowy rok szkolny i katechetyczny.

5.  Natomiast spotkanie dzieci, które przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii św. oraz ich rodziców odbędzie się w  niedzielę dnia 16 września na Mszy św. sprawowanej o godz. 11.30.

6.  W sobotę dnia 8 września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy na główną Mszę św. o godz. 18.00.

7.  W dniu 7 września w piątek ks. Marcin zaprasza wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów na pierwsze spotkanie po wakacjach o godz. 17.30 – w zakrystii.

8.  Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będą odprawione: w poniedziałek 3 września o godz. 10.00  dla LO im. Klementyny Hoffmanowej oraz dla szkół gastronomicznych przy ul. Poznańskiej, w środę 5 września o godz. 12.00.

9.  Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz  wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce   w nadchodzącym tygodniu.