INFORMACJE    DUSZPASTERSKIE  –  2 paździer. 2016 r.

DWUDZIESTA    SIÓDMA    NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

 

  1. Od 1 października, rozpoczęliśmy  nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30, a w niedziele i święta o godz. 18.00. Informujemy, że za odmówienie jednej części różańca czyli 5 tajemnic, w kościele (a także w rodzinie)  można uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 – z racji pierwszej niedzieli miesiąca będzie ono odprawione z procesją eucharystyczną.
  2. W  tym tygodniu obchodzimy:   we wtorek 4.X. wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;    w środę, 5.X. wspominamy św. Siostrę Faustynę Kowalską, Dziewicę; w piątek dnia 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. wotywną  i  nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00;  
  3. Do czwartku włącznie trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Krakowa-Łagiewnik i Wadowic. Pielgrzymka odbędzie się 15-16 października br. (sobota i niedziela). Koszt pielgrzymki 220 zł. od osoby. W tej cenie oferujemy przejazd autokarem, nocleg, śniadanie i obiadokolację, bilety wstępu. Prosimy o potwierdzenie rezerwacji u ks. Marka w zakrystii lub w kancelarii parafialnej podczas dyżuru w środę i czwartek. Program znajduje się także na tablicy ogłoszeń.
  4. Katecheza dla nowej grupy kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 19.00 w sali parafialnej Roma.
  5. W bieżącym miesiącu obchodzimy 38 rocznicę wyboru Karola Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową. Już za tydzień będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski pod hasłem "Bądźcie świadkami Miłosierdzia". Wezwanie do świętości jest jedną z przewodnich myśli Starego i Nowego Testamentu oraz fundamentalną troską Kościoła o każdego z nas.
  6. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego     oraz  wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego  błogosławieństwa w pracy i w nauce   w nadchodzącym tygodniu.