INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 2 kwietnia 2017 r.

PIĄTA   NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU

 

  1. W każdy piątek Wielkiego Postu są odprawiane dwie Drogi Krzyżowe: pierwsza z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 17.00 i druga, dla później wracających  z  pracy  po Mszy św. wieczornej ok.  godz. 18.40. Starajmy się zawsze, żeby nabożeństwo Drogi Krzyżowej łączyć z obecnością na Mszy św., która jest źródłem i szczytem naszego chrześcijańskiego życia religijnego.
  2. Tradycyjnie przy ołtarzu M.B.N. Pomocy znajduje się kosz na wiktuały, z których będą przygotowywane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Ofiary pieniężne na ten cel prosimy składać do księży. Bóg zapłać za włączenie się w tę akcję.
  3. W przyszłą niedzielę czyli w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, po wieczornej Mszy św.  ok. godz. 20.00 wyruszymy na Drogę Krzyżową, na zewnątrz kościoła z pochodniami, ze świecami i z wielkim krzyżem, śladami starożytnych kapliczek. Krzyż ten przez całą Niedzielę Palmową będzie znajdował się przed kościołem, a my po dokonaniu rachunku sumienia będziemy wbijać w niego gwoździe symbolizujące nasze grzechy, które przybiły Zbawiciela do krzyża. Po głębokiej analizie naszego sumienia postanawiamy, że ten gwóźdź własnoręcznie wbity  w krzyż jest znakiem zerwania z naszym najcięższym grzechem. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  4. Każdy z nas ma osobistą możliwość udekorowania kwiatami Grobu Pana Jezusa, co stanowi podsumowanie przeżycia Wielkiego Postu i jest naszym dziękczynieniem, prośbą i uwielbieniem męki i zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkie ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pana Jezusa prosimy składać do księży.
  5. W przyszłą niedzielę –  Niedzielę Palmową ministranci i nasi chórzyści będą rozprowadzać gałązki palmowe, z których dochód będzie przeznaczony na akcje ministranckie i rozwój działalności kulturalnych przy naszej parafii. Prosimy nie kupować od ulicznych sprzedawców, ale zaopatrzyć się u naszych chórzystów.
  6. Dzisiaj obchodzimy 12 rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II (zm. 2 kwietnia 2005 r.). Podziękujmy Panu Bogu za tak wielkiego Polaka i wspaniały pontyfikat.
  7. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do udziału w spowiedzi i Mszach św. wotywnych.
  8. Życzymy wszystkim obecnym głębokiego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce oraz wytrwania w wielkopostnych postanowieniach w nadchodzącym tygodniu.