INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE – 2 .XII. 2018 r.

P I E R W S Z A      N I E D Z I E L A       A D W E N T U

 

1.  Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w całym Kościele Powszechnym Okres Adwentu. Ten czas ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Msza św. "Roraty" od jutra będzie odprawiana codziennie o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy na tę przepiękną tradycyjną Mszę św. do Matki Bożej wszystkie grupy parafialne. W dniu dzisiejszym na sumie będziemy obchodzili uroczystość odpustową św. Barbary przeniesioną z wtorku na dzień dzisiejszy. Dziękujemy wszystkim zespołom parafialnym za obecność, solenizantkom i czcicielom św. Barbary a przede wszystkim czcigodnym księżom z dekanatu Warszawa Śródmieście.

2.  Dzisiaj w pierwszą niedzielę Adwentu, na każdej Mszy św. rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Wygłosi je dla nas w tym roku Ks. Marcin Kościecha. Prosimy wszystkich parafian o zarezerwowanie wolnego czasu i skorzystanie z tych adwentowych ćwiczeń rekolekcyjnych.

3.  Ks. Marcin zaprasza: lektorów, ministrantów i kandydatów na zbiórkę, w piątek 7 grudnia na Mszę św. godzinie 18:00.

4.  Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii  Św. oraz ich rodziców, na spotkanie formacyjne, za  tydzień 9 .XII.  na Mszy Św. o godzinie 11:30.

5.  Dzisiaj ministranci i osoby upoważnione, będą zbierać ofiary do puszek na wykształcenie i utrzymanie kleryków naszego Seminarium Duchownego w Warszawie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną nawet najmniejszą ofiarę na ten ważny cel.

6.  U pań pod chórem możemy już zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas na stół świąteczny oraz karty świąteczne i wiele b. ciekawych rzeczy.

7.  Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego owocnych rekolekcji i świętowania odpustu parafialnego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.