INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 19 marca 2017 r.

TRZECIA    NIEDZIELA    WIELKIEGO    POSTU

  1. Zapraszamy we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 na Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, nauką pasyjną i procesją Eucharystyczną. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkie zespoły parafialne: dziecięce, młodzieżowe i dorosłych.
  2. Jutro przypada liturgiczna Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na główną Mszę św. o godz. 18.00.
  3. W każdy piątek Wielkiego Postu są odprawiane dwie Drogi Krzyżowe: pierwsza z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 17.00 i druga, dla później wracających  z  pracy  po Mszy św. wieczornej ok.  godz. 18.40. Starajmy się zawsze, żeby nabożeństwo Drogi Krzyżowej łączyć z obecnością na Mszy św., która jest źródłem i szczytem naszego chrześcijańskiego życia religijnego.
  4. W  sobotę dnia 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy Dzień  Świętości Życia. Będąc na Mszy św., w czasie odmawiania wyznania Wiary na słowa: " I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się Człowiekiem" –  wszyscy klękają. Uroczyste Msze św. z kazaniem będą odprawione o godz. 15.00 i o 18.00.
  5. Tradycyjnie przy ołtarzu M.B.N. Pomocy znajduje się kosz na wiktuały, które będą włączone w przygotowywane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Natomiast  ofiary pieniężne,  które wolelibyśmy przekazać na ten cel, prosimy składać do księży. Bóg zapłać za włączenie się w tę akcję wielkanocną,  miłosierdzia dla bliźniego.
  6. Od lat wszelkie dekoracje świąteczne w naszej świątyni dzięki temu, że tak wielu włącza się fundatorów i uczestników – są piękne w wyrazie artystycznym i świadczą o naszej wielkiej trosce o sprawy święte. W Roku Fatimskim pragniemy aby dekoracje z okazji Wielkanocy także były świadectwem naszej dbałości o przyozdobienie kościoła na te wielkie święta. Tradycyjnie ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa prosimy kierować do księży lub do puszek. Bóg zapłać za każdą złotówkę.
  7. W sobotę 1 kwietnia br. organizowany jest wyjazd dla ministrantów i dzieci na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego zaproszenie kierujemy również do dorosłych i pozostałych parafian. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Markiem.
  8. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce a także wytrwania w wielkopostnych postanowieniach w nadchodzącym tygodniu.